A A A

Udostępnij przez:

Korekcja wad wzroku

Metody chirurgiczne opisane w części poświęconej leczeniu operacyjnemu wad wzroku.

Dopasowujemy soczewki kontaktowe wszystkich typów zarówno miękkie, jak i twarde. Posiadamy możliwość indywidualnego projektowania oraz zamawiania soczewek miękkich i twardych, umożliwiając korekcję wszystkich wad wzroku, a szczególnie:

  • Stożka rogówki,
  • Wysokich astygmatyzmów,
  • Wad wzroku powstałych na skutek urazów, deformacji rogówki,
  • Przeszczepów rogówki i innych struktur oka,
  • Korekcji presbyopii  (starczowzroczności) - soczewki pozwalające widzieć doskonale do dali i bliży bez dodatkowych okularów,
  • Ortokorekcja pozwala na stabilizację i wyrównanie wady krótkowzroczności. Można widzieć w soczewkach jak również bez nich!

 

 Niedowidzenie (amblyopia), a soczewki kontaktowe

W sytuacji, kiedy oko w czasie rozwoju widzenia u dzieci nie ma wyrównanej wady lub wada jest źle wyrównana, powstaje problem niedowidzenia. Korekta wad wzroku za pomocą okularów u dzieci jest problematyczna. Nieraz ciężko dopasować oprawki do nosa dziecka tak by okulary nie spadały lub nie przeszkadzały w zabawie i intensywnym trybie życia małych pacjentów. Dopiero wielomiesięczne stosowanie korekcji powoduje poprawę ostrości widzenia. Dlatego najlepszą metodą korekcji wady wzroku u dzieci jest stosowanie soczewek kontaktowych zwłaszcza twardych, ponieważ umożliwia najprecyzyjniejszą korekcję. Zasada ta dotyczy również osób dorosłych.

 Korekcja astygmatyzmów

Korekcję astygmatyzmów można przeprowadzić chirurgicznie przez wszczepienie podczas operacji zaćmy soczewki torycznej, jak również wykonując nacięcia relaksacyjne rogówki. Możliwe jest także postępowanie zachowawcze i dopasowanie soczewek kontaktowych miękkich lub twardych.

Astygmatyzm, a miękkie soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe miękkie mogą wyrównać astygmatyzm w dość ograniczonym zakresie. Zwykle koryguje się jego wielkość do -3 D. Oczywiście są znane soczewki, które przy bardzo pracochłonnym dopasowaniu i indywidualnym wykonaniu pozwalają skorygować nawet -11 D cylindrycznych, ale nigdy nie można osiągnąć widzenia lepszego jak w okularach. Powodem tej sytuacji jest konieczność zapewnienia dynamicznego poruszania się soczewki na oku. Podczas tych ruchów soczewka lekko kołysze się, zmieniając w mniejszym lub większym stopniu oś korygowanego astygmatyzmu. Wady tej praktycznie nie posiadają soczewki twarde. Wykonane obecnie soczewki kontaktowe twarde pozwalają na korekcję wszystkich wad wzroku.

Wysoki astygmatyzm

Jeśli astygmatyzm przekracza 3 D wyrównanie tej wady przy pomocy okularów staję się trudne, a pacjenci często nie osiągają pełnego widzenia. W takiej sytuacji idealną metodą korekcji są soczewki kontaktowe twarde. Zwłaszcza u dzieci, gdzie pozwala na prawidłowe leczenie niedowidzenia.

 Soczewki kontaktowe twarde, a stożek rogówki

Zaburzenie refrakcji, jakie powoduje stożek rogówki jest bardzo duże. Generuje on zwykle powstanie krótkowzroczności i bardzo wysokiego astygmatyzmu możliwego do korekcji przez soczewki kontaktowe twarde. 
Więcej informacji o stożku rogówki

 Ortokorekcja (soczewki na noc)

Ciekawą formą korekcji krótkowzroczności jest ortokorekcja wady wzroku. Pozwala ona wyrównać krótkowzroczność i astygmatyzm, dzięki soczewkom kontaktowym twardym zakładanym tylko na noc! Widzi się dobrze zarówno w soczewkach, jak i bez nich! Jest to metoda korekcji krótkowzroczności szczególnie ważna w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sporty, zwłaszcza wodne. Zalecana szczególnie dla osób, których wykonywana praca nie pozwala na inną formę korekcji (służby mundurowe: policjanci, strażacy, żołnierze, służby specjalne oraz górnicy, piloci, itd.).

Jest to jedyna udokumentowana metoda hamowania postępu krótkowzroczności u dzieci i dorosłych.

Jak wszystkie soczewki kontaktowe muszą być stale kontrolowane.

Zakres zastosowania ortokorekcji:

Od 0 do -4,75 D sferycznych

Od 0 do -2,5 D astygmatyzmu rogówkowego prostego

Od 0 do -0,75 D astygmatyzmu rogówkowego odwrotnego

Jak działają soczewki ortokorekcyjne?

Soczewki zakłada się przed snem w nocy. Soczewki te przez delikatny ucisk powodują zmianę promieni centralnych rogówki, tym samym korygując krótkowzroczność i astygmatyzm. Metoda ta jest w pełni odwracalna, to znaczy po zaprzestaniu jej stosowania powracamy do punktu wyjścia.

Soczewki dopasowywane są przy pomocy specjalistycznego oprogramowania i nowoczesnego wideokeratografu o wysokiej rozdzielczości.

Korekcja pojawia się już po pierwszej przespanej nocy w soczewkach, po kilku nocach zwykle osiąga pełną zaprojektowaną wartość.

 Soczewki kontaktowe u dzieci. Zez i krótkowzroczność.

Jeśli to możliwe zaleca się stosowanie soczewek kontaktowych u dzieci. Po pierwszych chwilach niepewności i lęku spowodowanego nową formą korekcji szybko odkrywają, że są dużo wygodniejsze i mniej kłopotliwe niż okulary. Dotyczy to zwłaszcza dużych wad. Szczególnie ważne jest stosowanie soczewek kontaktowych u dzieci z zezem wywołanym nadwzrocznością (wada plusowa). Pozwalają na szybkie i dokładne wyrównanie wady, zmniejszenie kąta zeza lub nawet umożliwiają odstąpienie od planowanego zabiegu operacyjnego. W krótkowzroczności zapobiegają niedowidzeniu i często ograniczają prędkość powiększania się wady wzroku.

 Dzieci po operacji zaćmy wrodzonej, a soczewki kontaktowe

Prowadzenie leczenia dziecka po operacji zaćmy wrodzonej praktycznie zawsze odbywa się przy pomocy soczewek kontaktowych twardych. W naszym ośrodku opracowaliśmy własną procedurę dopasowania takich soczewek. Dzięki niej, skuteczność oraz precyzja dopasowania zarówno kształtu, jak i mocy jest bardzo wysoka.

Bezwzględna dyscyplina w utrzymaniu leczenia dzieci po zabiegu zaćmy daję szansę na widzenie w przyszłości.

 Presbiopia (starczowzroczność)

Presbiopia (starczowzroczność) - zwykle po ukończeniu 40 roku życia pojawia się kłopot z ostrym widzeniem do bliży. Osoby po 45. roku życia zwykle stosują dodatkową korekcję do czytania w postaci okularów. Obecna technika pozwala jednak rozwiązać ten problem przez stosowanie specjalnych soczewek wieloogniskowych twardych i miękkich. W soczewkach miękkich ogniska do dali i bliży ułożone są koncentrycznie. Pozwala to osiągnąć pewien kompromis pomiędzy komfortem widzenia do dali i do bliży, tym samym uwalniając pacjenta od okularów. Soczewki twarde produkowane są jako dwuogniskowe i progresywne, dając pełne widzenie zarówno do dali jak i do bliży. Są polecane dla bardziej wymagających pacjentów, dla których wygoda pozbycia się okularów jest równie ważna jak perfekcyjne widzenie.

 Soczewki kontaktowe, a alergia.

Stosowanie soczewek u osób, które cierpią na alergię jest obecnie możliwe, ale bezwzględnie musi być prowadzone przez lekarza okulistę.

 Deformacje rogówki, blizny, zwyrodnienia

Deformacje rogówki, blizny, zwyrodnienia - w tych stanach często jedyną możliwością na uzyskanie użytecznego widzenia jest aplikacja soczewek kontaktowych twardych indywidualnie projektowanych.

 

Dobór soczewek
Dobór soczewek miękkich 150,00 zł

Badaniu podlega obydwoje oczu

Dobór soczewek miękkich torycznych 200,00 zł

Badaniu podlega obydwoje oczu

Dobór soczewek twardych 250,00 zł

Badaniu podlega obydwoje oczu

Zabiegi
Ortokorekcja 2 000,00 zł

Ortokorekcja myopii (krótkowzroczności u dzieci i dorosłych); obejmuje pakiet wizyt i koszt soczewek

[ zwiń / rozwiń ] Pokaż cały cennik »

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Optomed zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.


Czy ta strona była przydatna?

Twoja opinia przyczyni się do ulepszenia tej strony

TakNieTrochę

Więcej uwag?

Formularz służy do wyrażania opinii o artykule. W razie pytań przejdź tutaj.


PrześlijNie, dziękuję

Dziękujemy za poświęcony czas i uwagę.

(numer telefonu nie jest wymagany)

Przepisz kod z obrazka
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam

Kalendarz