A A A

Udostępnij przez:

Diagnostyka schorzeń dróg łzowych

Diagnostyka schorzeń dróg łzowych przy użyciu mikroendoskopu.
 
Istnieje wiele metod diagnostyki dróg łzowych. Jako jedyni w Polsce posiadamy mikroendoskop do śródoperacyjnej diagnostyki i równoczasowej laseroterapii niedrożności dróg łzowych. Ta cenna metoda pozwala na pełną wizualizację wnętrza dróg łzowych na całym ich przebiegu, umożliwiając ich precyzyjną rekonstrukcję. W przeciwieństwie do zabiegów endoskopowych przeznosowych umożliwiających jedynie wytworzenie połączenia pomiędzy workiem łzowym, a nosem.

 Chirurgia dróg łzowych

Nasz Ośrodek od wielu lat specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu łzowego. Wykonaliśmy już ponad 1300 zabiegów DCR (zespolenia workowo-nosowego) metodą mikroendoskopową laserową i jeszcze więcej metodą klasyczną w latach wcześniejszych. Posługujemy się wszystkimi znanymi metodami leczenia dróg łzowych.

 

Metoda mikroendoskopowa jest ultranowoczesną metodą pozwalającą w sposób minimalnie traumatyczny odtworzyć drożność dróg łzowych w różnych stanach chorobowych.

 

Metoda pozwala na rekonstrukcję dróg łzowych i badanie równoczasowe zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ogranicza się w ten sposób ilość znieczuleń ogólnych u dzieci, nie trzeba stosować zdjęć rentgenowskich, a tym samym naświetlać małych pacjentów. Można ją stosować nawet u bardzo małych dzieci. U osób dorosłych zupełnie wystarcza znieczulenie miejscowe. Po zabiegu nie pozostają blizny. Nie trzeba też leżeć w szpitalu - operację można wykonać w ciągu jednego dnia.
 
Metody endoskopowego udrożniania dróg łzowych:

  • Mikroendoskopia dróg łzowych: ta cenna metoda pozwala na pełną wizualizację wnętrza dróg łzowych na całym ich przebiegu, umożliwiając ich precyzyjną rekonstrukcję. W przeciwieństwie do zabiegów endoskopowych przeznosowych umożliwiających jedynie wytworzenie połączenia pomiędzy workiem łzowym, a nosem. Diagnostyka i leczenie możliwe jest do przeprowadzenia w każdym wieku. Leczenie przeprowadza się za pomocą lasera.
  • Technika endoskopowa: również wykonywana w naszym Ośrodku pozwala na dobrą wizualizację jamy nosowej. Możliwe jest jedynie wykonanie połączenia pomiędzy workiem łzowym, a jamą nosa. Nie uwidacznia innych współistniejących patologii i dlatego obecnie jest rzadko wykonywana.
  • Technika klasyczna: dawniej przed „erą” mikroendoskopii często wykonywana. Polega na przecięciu skóry w kącie przyśrodkowym oka, wycięciu fragmentu kości i połączeniu worka łzowego z jamą nosa. Obecnie rzadko wykonywana, głównie w przypadkach dużych zmian pourazowych.
Badania lekarskie
Wizyta podstawowa 150,00 zł

Badaniu podlega obydwoje oczu

Badanie i drobne zabiegi dróg łzowych
Sondowanie dróg łzowych 270,00 zł
Płukanie dróg łzowych 150,00 zł
Implantacja zatyczek do kanalików 280,00 zł
Mikroendoskopia diagnostyczna 2 000,00 zł
Pakiety badań
Pakiet wizyt po DCR (Dacrocystorhinostomii) 500,00 zł

Obowiązuje przez cały okres leczenia (6-9 miesięcy)

[ zwiń / rozwiń ] Pokaż cały cennik »

Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Optomed zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych na niniejszej stronie usług. Zmiany te mają wówczas charakter wiążący.


Czy ta strona była przydatna?

Twoja opinia przyczyni się do ulepszenia tej strony

TakNieTrochę

Więcej uwag?

Formularz służy do wyrażania opinii o artykule. W razie pytań przejdź tutaj.


PrześlijNie, dziękuję

Dziękujemy za poświęcony czas i uwagę.

(numer telefonu nie jest wymagany)

Przepisz kod z obrazka
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam

Kalendarz